7 DNIOWA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

7 DNIOWA PIELGRZYMKA
DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z WYLOTEM
Z WROCŁAWIA 3-9.02.2020 r.

Ramowy program pielgrzymki:
1 Dzień:
godz. 1.00 – zbiórka uczestników w Gołuchowie; przejazd autokarem na wrocławskie lotnisko.
godz. 5.30 -10.20 przelot do Izraela/ do Tel Avivu, polskie linie – PLL LOT.
Przejazd do Betlejem – odwiedzimy miejsce narodzenia Pana Jezusa w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Grotę Narodzenia z Kaplicą Żłóbka, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Grotę Mleczną.
2 Dzień:
ś
niadanie,
przejazd do Jerozolimy – kościół św. Anny, sadzawka Betesda, przejdziemy Via Dolorosa- drogą, którą przemierzył Jezus dźwigając krzyż na Golgotę; modlitwa w Bazylice Grobu Pańskiego; przejście na Górę Syjon, gdzie nawiedzimy kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik, grób króla Dawida, a także Kościół św. Piotra in Gallicantu, miejsce gdzie Piotr zaparł się Jezusa trzy razy. Ściana Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu; przejazd na Pole Pasterzy.
3 Dzień:
śniadanie,
Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. Przejazd do Jerycha – jednego z najstarszych miast świata. Następnie przejazd nad Morze Martwe – wypoczynek, możliwość skorzystania z kąpieli w bogatych w minerały i znanych ze swych leczniczych właściwości wodach Morza Martwego.
obiadokolacja, nocleg.
4 Dzień:
śniadanie,
przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna, z której rozciągają się wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę . Odwiedzimy Kościół Pater Noster, meczet Wniebowstąpienia. Następnie kaplica Dominus Flevit – „Pan zapłakał” , Ogród Oliwny – Getsemani z Bazyliką Konania, wizyta w kościele Grobu NMP. Przejazd do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety. Zobaczymy również Menorę i Kneset (parlament izraelski- z zewnątrz).
5 Dzień:
śniadanie,
przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad – ryba św. Piotra. Wizyta w Tabgha – Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb, kościół Prymatu św. Piotra, przejazd do Kafarnaum – Dom św. Piotra.
obiadokolacja, nocleg.
6 Dzień:
śniadanie,
wjazd na Górę Tabor (taksówka) – miejsce przemienienia Pana Jezusa przed Apostołami. Nazaret – miejsca Zwiastowania NMP, Kana Galilejska – miejsce gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu, zamieniając wodę w wino.
7 Dzień:
śniadanie,
przejazd do Hajfy, gdzie na Górze Karmel odwiedzimy sanktuarium Stella Maris i podziwiać będziemy piękną panoramę.
obiadokolacja.
Przejazd na lotnisko do Tel Aviv, 21.15 – 0.20 przelot do Wrocławia PLL LOT.
Przejazd autokarem do Gołuchowa

Osób: 35 – 45              CENA ZA OS: 3350 zł + 190 USD

Kwota USD płatna w Izraelu.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zapisy do 30 października.
Wpłata przy zapisie 600 zł.

Cena zawiera

• bilet lotniczy w dwie strony, linie PLL LOT , bagaż główny 23 kg oraz podręczny 8 kg o wymiarach 55cm x 40cm x 23 cm
  • przejazdy autokarem w Izraelu
  • przejazd autokarem Gołuchów-Wrocław-Gołuchów