Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 05.04.2020

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.15 – transmisja na profilu Fecebooka naszej parafii.
  2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej – transmisja.
  3. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania od poniedziałku do środy w godz. 17.00 – 17.45
    w zakrystii; co 10 min. Komunia św.
  4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący – godnie i po chrześcijańsku.
    Zapraszam do głębokiego i szczerego przeżycia Triduum Paschalnego. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii Kościoła, która będzie transmitowana na profilu Facebooka naszej parafii.
    WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
    – o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej; Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
    WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Zbawiciela
    a/ w tym dniu obowiązuje post ścisły;
    b/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 11.00 do 19.00;
    c/ Droga Krzyżowa o godz. 15.00;
    d/ o godz. 19.00 Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej:
    adoracja Krzyża św., (przez przyklęknięcie lub głęboki skłon !!!)
    Komunia św. i procesja do Grobu Pańskiego.
    e/ Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21.00.
    WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna
    a/ Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 11.00 do 20.00;
    b/ ze względu na stan epidemii, nie odbędzie się obrzęd poświęcenia pokarmów; tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej.
    Przed niedzielnym śniadaniem błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba – teks błogosławieństwa jest podany na stronie internetowej naszej parafii.
    c/ o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej; po Liturgii Wigilii Paschalnej Msza św. Wielkanocna – bez procesji Rezurekcyjnej. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na zewnątrz, przed drzwiami kościoła.
    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
    – Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 10.30. (obie transmitowane na profilu Facebooka naszej parafii.) Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
    W II dzień Świąt Wielkanocnych Msza św. tyko o godz. 10.30 – również transmitowana.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 i 16.00.
  5. Ze względu na stan epidemii jaki obowiązuje w naszym kraju, przed świętami nie odwiedzę chorych z Komunią św. – wyjątek w przypadku zagrożenia życia.

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.15.
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali, Droga Krzyżowa oraz Msze św. w niedzielę o godz. 10.30, w środę i w piątek o godz. 18.00, będą transmitowane na stronie Facebooka naszej parafii.
  2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
    W czwartek modlitwa o dobre, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. W piątek po Mszy św. nabożeństwo I piątku.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  5. W przyszłą niedzielę nie odbędzie się spotkanie formacyjne dla Matek Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic.
  6. Ze względu na stan epidemii jaki obowiązuje w naszym kraju, przed świętami nie będzie
    tradycyjnej spowiedzi wielkanocnej z zaproszonymi kapłanami.
    Natomiast od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 17.45, będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania, który będzie sprawowany w zakrystii; co 10 minut możliwość przyjęcia Komunii św.
  7. Po konsultacji z przedstawicielami rodziców, których dzieci w tym roku mają przystąpić do I Komunii św., podjąłem decyzję, by uroczystość odbyła się w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. na Mszy św. o godz. 10.00.
    Odbiór szat liturgicznych po Świętach Wielkanocnych.
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, proszę, by odebrały wpłaconą zaliczkę. Pielgrzymka zostaje przeniesiona na czerwiec 2021 roku. Zapisy w październiku.
  9. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.