III Niedziela Adwentu – 17.12.2017

1. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. W poniedziałek Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.
  2. Chorych odwiedzę również w poniedziałek – 18 grudnia –  od godz. 10.00.
  3. W tym tygodniu serdecznie zapraszam na spotkania opłatkowe na probostwie:
    – Ministrantów dziś o godz. 14.30;
    – Radę Duszpasterską w poniedziałek o godz. 19.00;
    – Caritas, Szafarzy Eucharystii, panią Władysławę Góralczyk  Barbarę Grabarek i Marzenę Drymel, pana Władysława Stawickiego, Ryszarda Szczepańskiego, Stanisława Tomczaka oraz  przedstawicieli Strażaków – w środę o godz. 19.00;
    – Oazę – w piątek o godz. 19.00.
  4. Osoby, które otrzymały upoważnienie z GOPS – u do otrzymywania pomocy żywnościowej z „Caritas”, mogą odebrać dary we wtorek 19 grudnia w godz. 14.00 – 17.00.
  5. Radę Duszpasterską oraz osoby, które chcą pomóc w budowaniu bożonarodzeniowej szopki oraz w dekoracji naszej świątyni zapraszam we wtorek o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę – IV Adwentu – Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Uczestnictwo w Mszy św. Pasterskiej nie zwalnia z obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej.
  7. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy w niedzielę od Mszy św. Pasterskich sprawowanych o godz. 22.00 i 24.00. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę Wigilijnej Wieczerzy. Niech to będzie okazja – może jedyna w roku – do pojednania, zgody, wyciągnięcia dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie a może i w rodzinie. Niech Wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy też tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i picia alkoholu. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  8. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego oprócz Pasterek dalsze Msze św. o godz. 10.30 i 16.00.
  9. W zakrystii można nabyć u pana Organisty poświęcone opłatki wigilijne. Natomiast przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne „Caritas”.
  10. 11 stycznia 2018r. w Kaliszu odbędzie się koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Koncert odbędzie się w hali „Arena Winiary”. Bilety w cenie 60 zł. można nabyć w zakrystii.
  11. Suma ofiar inwestycyjnych zebranych w ubiegłą niedzielę wyniosła 6.406,54 zł.
  12. Prasa: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Opiekun”, „Miłujcie się”.