I Niedziela Adwentu – 1.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Adwentu.
    Proszę, by dzieci przygotowały lampiony na Roraty, a dorośli aby na Msze św. roratnie
    przynosili ze sobą świece.
  2. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
    we wtorek o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00. Chorych odwiedzę bliżej Świąt Bożego Narodzenia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
    Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  5. Również w przyszłą niedziele – II miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjne.
  6. W zakrystii można nabyć u pana Organisty poświęcone opłatki wigilijne.
    Natomiast przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne „Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na świąteczną pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin.
    Cena zakupu świec przez parafię wynosi 6 zł. – mała; 15 zł. świeca duża.
    Cenę zakupu pozostawiam hojności kupujących.
  7. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej proszę, by do końca grudnia wpłacili pozostałą kwotę.
  8. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny” (nowa cena – 6 zł.), „Mały Gość”, „Miłujcie się” oraz kalendarze diecezjalne na 2020 rok.