III Niedziela Wielkanocna

1. Spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00.
  2. Próba dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w środę 18 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Radzie Duszpasterskiej oraz osobom, które pomagały w rozebraniu „Grobu Pańskiego” i „Ciemnicy” – pięknie dziękuję.
  4. W poniedziałek 16 kwietnia rozpocznie się I etap montażu nowego głównego ołtarza. Czas prac montażowych jest przewidziany na ok. 3 tygodnie. Natomiast w połowie maja zostanie zamontowany pierwszy z pięciu witraży w prezbiterium.
  5. Suma ofiar inwestycyjnych zebranych w ubiegłą niedziele wyniosła 7.015,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składem serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Zbiórka uczestników pielgrzymki do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w sobotę 21 kwietnia o godz. 1.45. przed kościołem od ul. Działyńskich.
  7. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8.04.2018

1. Spotkanie formacyjne dla Matek Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic dziś o godz. 14.30.
  2. Dziś o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja oraz możliwość skorzystania ze sakramentu pojednania w tym szczególnym dniu.
  3. W poniedziałek – 9 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Niedzieli Palmowej.
    Podczas Mszy św. o godz. 18.00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa. Natomiast w środę 11 kwietnia kolejna próba dla tych dzieci po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Radę Duszpasterską oraz osoby, które chcą pomóc w rozebraniu „Grobu Pańskiego” i „Ciemnicy”, zapraszam w poniedziałek – 9 kwietnia o godz. 18.30.
  5. Dziękuję za składane dziś przed kościołem ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w uporządkowaniu terenu w lasku za płotem kościoła.
  7. W związku, iż nie udało się skompletować grupy na wycieczkę na Litwę, Łotwę i Estonię wyjazd zostaje odwołany. Osoby, które dokonały wpłaty, proszę o odbiór pieniędzy. Natomiast osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy,  Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik, a nie wpłaciły jeszcze należnej kwoty oraz nie podały nr Pesel i adresu zamieszkania – jeśli nie uregulują tych zaległości   do środy 11 kwietnia – zostaną skreślone z listy, ponieważ są jeszcze osoby oczekujące na liście rezerwowej.
  8. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018

1. Wyrazy szczerej wdzięczności składam:
    – Radzie Duszpasterskiej i wszystkim osobom, które poświęciły swój cenny czas i włożyły pracę w przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”;
    – Chórowi na czele z panem Organistą za uświetnienie Triduum Paschalnego swoim śpiewem;
    – Strażakom oraz Matkom Żywego Różańca za adorację, wartę przy Grobie i udział w procesjach;
    – Służbie Liturgicznej za piękną i oddaną służbę przy ołtarzu przez czas Triduum Paschalnego i Świąt;
    – Szafarzom;
    – pani Władysławie oraz panu Ryszardowi i Stanisławowi za wszelką okazaną pomoc;
    – panu Bogdanowi za wykonanie zdjęć na stronę internetową;
    – Strażakom, którzy przyjęli posługę umycia nóg;
    – Akcji Katolickiej za przygotowanie Drogi Krzyżowej ulicami Gołuchowa;
    – Zakładowi masarskiemu ARO za przekazaną wędlinę do wielkanocnych paczek żywnościowych a paniom z Caritasu za ich rozprowadzenie.
    Słowa wdzięczności kieruję także do tych wszystkich, którzy podczas nabożeństw Gorzkich Żali oraz w ubiegłą niedziele złożyli ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz kwiaty.
  2. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. We wtorek – 3 kwietnia – nie będzie Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
    W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
    Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – oktawa wielkanocna.
  6. Za tydzień – 8 kwietnia – będziemy wielbić i sławić Boże Miłosierdzie. Dlatego już od Wielkiego Piątku aż do Soboty Wielkanocnej, odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie po Mszy św. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja oraz możliwość skorzystania ze sakramentu pojednania w tym szczególnym dniu.
  7. Spotkanie formacyjne dla Matek Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic w niedzielę 8 kwietnia o godz. 14.30.
  8. Również w przyszłą niedziele – II miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjne.
  9. W sobotę  – 7 kwietnia – zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc w uporządkowaniu terenu w lasku za płotem kościoła. Chodzi głównie o wycinkę krzaków i zarośli. W tym celu, proszę o zabrane ze sobą odpowiedniego sprzętu. Początek prac o godz. 10.00.
  10. Pozostało jeszcze 13 wolnych miejsc na wyjazd na Litwę, Łotwę i Estonie. Jeśli do przyszłej niedzieli nie uda się skompletować grupy, wyjazd zostanie odwołany.
  11. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.