XX Niedziela zwykła – 18.08.2019

1. Zbiórka dla uczestników obozu w Pieninach w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 4.15 przy wejściu do kościoła od ul. Działyńskich.
    W związku z powyższym, będę nieobecny do soboty 24 sierpnia.
    W przypadku wezwania do chorego lub zgłoszenia pogrzebu, proszę kontaktować się z ks. Marcinem Jurgą – Kapelanem Szpitala Powiatowego w Pleszewie (nr tel. 605-444-764) .
    W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  2. W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Śnieżnej.
  3. W przyszłą niedzielę – 25 sierpnia – podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne żniwa w naszej Parafii.
    Początek uroczystej liturgii rozpocznie się przed kościołem od wprowadzenia przez przedstawicieli poszczególnych wiosek wieńców żniwnych i płodów ziemi.
  4. Wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na cele inwestycyjne – pięknie dziękuję.
  5. W związku z apelem, jaki został skierowany do Prezydenta Miasta Kalisza przez mieszkańców Kalisza i Diecezji Kaliskiej w sprawie niewyrażenia zgody na organizację Marszu Parady Równości w Kaliszu w dniu 22 września, Akcja Katolicka naszej Diecezji przeprowadza zbiórkę podpisów do dnia 8 września.
    Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć ten apel, mogą to uczynić w zakrystii.
  6. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.

XIX Niedziela zwykła – 11.08.2019

1. We wtorek – w 13 dzień miesiąca – o godz. 17.30 różaniec fatimski; procesja po Mszy św.
  2. W środę Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona z Uroczystości Wniebowzięcia
    NMP. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
  3. W czwartek – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP i pierwszy odpust ku czci Głównej Patronki naszej Parafii.
    Serdecznie zapraszam na uroczystą Sumę o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. kanonik Rafał Sobieraj – proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarocinie.
    Po Mszy św. Litania do NMP i procesja Eucharystyczna.
    Bardzo proszę Strażaków o przygotowanie baldachimu i niesienie go podczas procesji.
    O uświetnienie procesji Eucharystycznej proszę także osoby niosące sztandary, feretrony oraz figurę MB Fatimskiej, Matki Żywego Różańca o asystę ze świecami, a także dziewczynki sypiące kwiaty.
    Podczas wszystkich Mszy św. (także w środę) święcenie zbóż, owoców i kwiatów.
    Na dzień odpustu proszę też o wywieszenie flag na naszych domach.
  4. W przyszłą niedziele – 18 sierpnia – będziemy gościć w naszej Parafii Ojca Redemptorystę Zbigniewa Bruzi, który podczas Mszy św. będzie nas zapraszał do wzięcia udziału i przeżycia misji parafialnych, które odbędą się w dniach od 12 do 18 października. Misje będą też czasem przygotowania nas do wydarzenia jakim będzie konsekracja ołtarza ofiarnego w dniu 23 października podczas wizytacji biskupiej Ks. Biskupa Stanisława Napierały.
  5. Uczestników pielgrzymki w Bieszczady, proszę o wpłacenie do przyszłej niedzieli kwoty 300 zł.
  6. Dziękuję za składane dziś przed kościołem ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne.
  7. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Miłujcie się”.