Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

1. Akcja Katolicka zaprasza dziś na Drogę Krzyżową ulicami Gołuchowa. Nabożeństwo rozpocznie
    się o godz. 13.30 w kościele. Strażaków bardzo proszę o zabezpieczenie trasy i nagłośnienia.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 15.15.
  3. W poniedziałek – 15 kwietnia – odwiedzę chorych od godz. 10.00.
  4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący – godnie i po chrześcijańsku.
    Zapraszam do głębokiego i szczerego przeżycia Triduum Paschalnego. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii Kościoła.
    WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa
    a/ o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Podczas uroczystej Eucharystii obrzęd umycia nóg,
    który jest znakiem służby i miłości Chrystusa, który nie przyszedł aby Mu służono, ale żeby służyć.
    O przyjęcie posługi umycia nóg, bardzo proszę wyznaczonych przedstawicieli ojców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po obrzędzie umycia nóg, nastąpi obrzęd przyjęcia 3 kandydatów do grona ministrantów poprzez złożenie przysięgi i otrzymanie ministranckich kołnierzy, a także poświęcenie chorągwi Służby Liturgicznej Ołtarza.
    b/ Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.
    WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Zbawiciela
    a/ w tym dniu obowiązuje post ścisły;
    b/ Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 9.00 do 19.00;
    c/ Droga Krzyżowa o godz. 15.00;
    d/ o godz. 19.00 Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej, adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Grobu Pańskiego. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża, zostaną przeznaczone na utrzymanie świątyń i miejsc kultu chrześcijańskiego w Ziemi Świętej.
    e/ Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.
    WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna
    a/ Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 20.00.
    b/ święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00.
    c/ o godz. 20.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej: święcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej,
    odnowienie przyrzeczeń Chrztu św., na które przynosimy świece; po Liturgii Wigilii Paschalnej – Msza św. Wielkanocna i procesja rezurekcyjna.
    d/ Strażaków proszę o wartę przy Grobie Pańskim w piątek do godz. 22.00, a w sobotę od godz. 9.45 do 12.15; od 14.45 do 15.15 oraz od 19.00 do 20.00.
    (Strażacy, którzy chcą czynnie uczestniczyć w liturgii Triduum Paschalnego, mają swoje spotkanie w środę – 17 kwietnia – o godz. 19.00 w Sali OSP w Gołuchowie).
    Matki Żywego Różańca bardzo proszę o asystę ze świecami, sztandarami i feretronami podczas
    procesji.
    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
    a/ o godz. 7.00 Msza św. z procesją wielkanocną; kolejna Msza św. o godz. 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
    b/ kto będzie uczestniczył w Wigilii Paschalnej i Rezurekcji, ten wypełnił obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Wielkanocnej.
  5. Osoby, które otrzymały upoważnienie z GOPS-u do otrzymywania pomocy żywnościowej z „Caritas” mogą odebrać dary we wtorek 16 kwietnia w godz. od 13.00 do 16.00.
  6. Dziękuje za składane dziś przed kościołem u ministrantów ofiary na kwiaty i wystrój „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego” a także za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne.
  7. Radę Duszpasterską oraz osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego” zapraszam w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.
  8. Nasza parafia organizuje czterodniową pielgrzymkę: „Perły Dolnego Śląska i Praga Czeska” w dniach od 29 czerwca do 2 lipca. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc.
  9. Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na prelekcje:„Przydrożne znaki wiary na terenie Gminy Gołuchów” oraz „Rekonstrukcja przedwojennego głównego ołtarza w kościele NMP Wniebowziętej w Gołuchowie”, która odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godz. 14.00 w sali OSP. Bezpłatne wejściówki w GCK „Zamek”. Bliższe informacje na plakacie w gablotach.
  10. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.