Niedziela Najświętszej Trójcy – 16.06.2019r.

1. Codziennie po Mszy św. nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  2. W poniedziałek – 17 czerwca – nie będzie Mszy św. Nieczynna będzie również kancelaria parafialna.
  3. We wtorek o godz. 16.30 Msza św. w intencji Absolwentów kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    W tym dniu kończy się czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
    Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o wzajemną sąsiedzką pomoc przy budowie i wystroju ołtarzy, aby nie było sytuacji, że uczestniczą w tym tylko przedstawiciele wyznaczonych ulic i miejscowości, ale wszyscy, którzy czują się osobami wierzącymi i przynależącymi do wspólnoty Kościoła. Bardzo proszę, by na ołtarzach znajdował się wyższy postument pod monstrancję.
    Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała i w oktawie – we wtorek o godz. 17.30. Zwracam się też z prośbą do wszystkich, którzy posiadają ogródki, o przynoszenie kwiatów do sypania w kolejne dni.
    Zbiórka dla ministrantów w środę o godz. 19.00.
    Zwracam się z gorącą prośbą do naszych Strażaków o niesienie baldachimu, nagłośnienia, asystę z pochodniami oraz zabezpieczenie trasy.
    Proszę także Matki Żywego Różańca o niesienie sztandarów i feretronów.
    Zachęcam do przystrojenia ulic i domów na czas Bożego Ciała i to nie tylko na trasie procesji, ale w całej naszej Parafii. Domy niech pozostaną wystrojone na czas całej oktawy. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki, aby czynnie uczestniczyć w śpiewie.
    Układ procesji będzie następujący: krzyż, sztandary, feretrony, dzieci I Komunijne w albach oraz te, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., ministranci, dziewczynki sypiące kwiaty i Najświętszy Sakrament.
  5. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z nieszporami i procesją.
    W niedzielę procesja po Mszy św. z nieszporami o godz. 16.00.
    Podczas procesji proszę o asystę Matki Żywego Różańca ze świecami oraz poczty sztandarowe i feretrony. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – oktawa Bożego Ciała.
  6. Wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na cele inwestycyjne pięknie dziękuje.
  7. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019 r.

2. Jutro – 10 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła.
  3. W czwartek – 13 czerwca – o godz. 17.30 różaniec fatimski.
  4. Również w czwartek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na probostwie.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Suma odpustowa w Kucharkach o godz. 12.00.
  6. 20 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy:
    ołtarz I – przy Poczcie – mieszkańców ul. Czartoryskich nr. nieparzyste;
    ołtarz II – przy budynku OSP – Strażaków;
    ołtarz III – przy cmentarzu – mieszkańców ul. Konopnickiej;
    ołtarz IV – przy kaplicy przedpogrzebowej – mieszkańców Kajewa i Bielaw.
    Bardzo proszę o sąsiedzką pomoc i wzajemną współpracę.
  7. Dziękuję za składane dziś przed kościołem ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne.
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę „Perły Dolnego Śląska”, a nie wpłaciły jeszcze
    ostatniej raty, proszę o dokonanie tego w dniu dzisiejszym.
  9. Prasa: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”.