Wydarzenia

fotografie z montażu napędu elektrycznego dzwonów oraz z prac przy rekonstrukcji głównego ołtarza

Podczas prac przy elektrycznym udźwiękowieniu trzech dzwonów o masie 800 kg, 500 kg, i 300 kg na konstrukcji drewnianej w kościele NMP Wniebowziętej w Gołuchowie wykonano następujące czynności: ułożyskowanie jarzm (zawieszeń) do dzwonów; ułożyskowanie nowych serc dzwonniczych; wykonanie i montaż napędów dzwonniczych oraz automatyki dzwonniczej tj. sterownik, pilot i antena GPS.

Poświęcenie sztandaru „Solidarności”

5 grudnia w naszej świątyni odbyła się  doniosła uroczystość poświęcenia sztandaru Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji kaliskiej ks. bp Edward Janiak.

10Foto: Bogdan Wasiewicz

Na cmentarzu

Zaduma, płonące znicze. Wiązanki i kwiaty. Cmentarz spowity wiankiem modlitwy. Odżywają wspomnienia i nasi bliscy rozmaiają z nami. Są obecni wśród nas, choć niewidzialni. I tylko Bóg jest ponad wszystkim.

Najstarsza część cmentarza znajduje się po prawej stronie głównej alei, ale groby te stare (poza kilkoma) nie zachowały się – zniszczył je okupant podczas II wojny światowej. Całą okupację był zakaz chowania zmarłych w Gołuchowie, choć były wyjątki – są dwa groby przy ogrodzeniu po lewej stronie alejki, zaraz za bramą (było ich kilka, ale zostały zniszczone). Te nieliczne stare są bardzo smutne – opuszczone, niekiedy ktoś postawił światełko np. u Sokolnickich. Może trzeba pomyśleć o ochronie tych starych zabytkowych grobów?

Zdjęcia Bogdan Wasiewicz

Dział ministrancki

Treści zawarte w tym dziale widoczne są tylko dla zainteresowanych. Służy on ministrantom i ich rodzicom. Prezesa ministrantów proszę o zebranie adresów e-mailowych i imion ministrantów, czy także ich rodziców, i przesłanie ich na mój adres. Patrz menu kontakt, administrator. Jest to konieczne do zarejestrowania uczestniów grupy.

Administrator